www.VirtualNerd.com

How Do You Solve a Problem Using the Guess, Check, and Revise Method?

Casey spent $33.00 on 10 chocolate bars. The Choco-Krunch bars cost $3.00 each, and the Chocolate Dream bars cost $4.00 each. How many of each kind of chocolate bar did Casey buy?

Summary

Notes